مقالات

מה זה ריקודי בטן

המילה “ריקוד” פירושה לבצע מעשה, במיוחד תנועת עמל, במחוות ובצעדים זורמים או מוטסים, למען הבידור של מישהו. אז מה אתה חושב שזה בכלל אומר? לדברי פרייה סטארק, סופרת אנגלייה, התשובה היא התפרצות רגשית הנקראת “גלים מייפחים גדולים של קצב יונקים כל מה שנקרה בדרכו”. כדי להמחיש את דבריה, היא מספרת על החוויה שלה בהופעה פומבית של הרקדנית המצרית הידועה בעולם Bayoabeya

Bayoabeya עמד שם גבוה וגאה כמו ספינה מאובזרת חותכת בים עם גב ירוק.

ריקודי בטן מורכבים מתנועות של שרירי הקיבה נגד התנגדות תוך נשימה עמוקה ובאופן קצבי. זוהי אמנות שגדלה בפופולריות עם השנים. סגנונות שונים הופיעו עם הזמן, אבל כמה מאפיינים נפוצים כמו מוזיקה שלעתים קרובות מלווה רקדנים על תופים מסורתיים ופעמונים שטוחים, כושר הבעה עם האישיות שלו או עממי רחב יותר

ריקודי בטן היא צורת אמנות הכוללת סגנונות שונים של ריקודי בטן או גוף. מקורו לפני המאה ה-20, ויש הטוענים כי הוא התפתח ממיזוג של צורות שבטיות וצורות אחרות, ככל הנראה בתוך התרבויות ההודו-אריות או הדרווידיות.

הסגנון הפורח במונחים מערביים פותח החל משנות ה-40 של המאה ה-20 כמחזה מזרחי, אבל יש מעט מאוד אנשים שמכנים את עצמם כמקצוענים בעידן המודרני.

מספר רב של אנשים השתתפו בדרך כלשהי של ריקודי בטן; זה יכלול מבקרים במדינות המזרח התיכון ופסטיבלים שבהם נכחו רקדניות בטן ברחבי העולם באמצעות מחקר אקדמי על טקסטים בסנסקריט על “לילה”, ריקוד הודי מסורתי, משחקי תפקידים של ילדים או שחזורים במהלך מפגשים משפחתיים או קהילות הינדיות (במיוחד במהלך דיוואלי) , שיאי ביצועים היסטוריים – במיוחד אלה רקדניות קורטיזניות מיומנות אפגניות שנודעו בשם Baqlighan, חברות מודרניות בקבוצות היפ הופ נשיות כמו LaBelle Exxposé המשתמשות ברצפי ריקוד כגון https://tessa-murphy.com/feeds/stewendicse1989.php

ריקוד בטן הוא צורת ריקוד שמשתמשת בתנועות ירכיים כדי ליצור תנועות ריקוד קצביות איטיות.

ניתן לתרגל אותו כריקוד חברתי או כחוויה רוחנית ו/או דתית.

בתי ספר רבים לריקוד טוענים, עם זאת, שריקודי בטן שייכים לכל הרקדנים, ללא קשר לערך החברתי שלהם, וחוקרי אקדמיה ולימודי דת טוענים שריקודי בטן משתלבים עם המסורת האסלאמית.

ריקודי בטן, הנקראים גם ריקודי בטן, ריקוד בטן או ריקוד ערבי, הוא סוג של ריקוד שמקורו במזרח התיכון, שבו הלבוש של הרקדן כולל בדרך כלל סוג של בד נמתח המתאסף סביב ירכיהם ובין ירכיו. תנועות ריקודי בטן מורכבות מתנועות ירך ובטן, תנודות שופעות מצד לצד המתחלפות עם הפסקות עדינות לספר; וריאציות תנועות אוניברסליות.

יש צורך בהסבר מרחיב יותר למה שתמצאו. זה יעזור למנוע בלבול לאחר שאנשים ראו את הכותרת.

ריקוד בטן הוא סגנון ריקוד משוכלל מהמזרח התיכון

ריקודי בטן היא צורה מסורתית של אמנות שבה נעשות תנועות של הירכיים, הבטן והאגן כדי לעורר תגובות חזותיות וחושניות. מנקודת מבט של קריאת מפה, הריקוד כרוך לרוב במורכבות בשל הטכניקות התובעניות שלו המחייבות את הרקדן להשתמש במשיכות גיר.

ריקודי בטן יכולים להיות מתוארים גם ככל התנועה של פלג הגוף העליון המונהגת על ידי דמות נשית המצוירת על הבטן של האדם עם ידיהם נטועות בחוזקה בגובה המותניים כשהן קופצות החוצה. לעתים קרובות יש לו משמעות רוחנית, תרבותית ו/או פוליטית עמוקה המושרשת בהיסטוריה השבטית של עצמאות נשית.

רקדניות בטן מקדמות התפתחות קוגניטיבית, דגלו בשוויון בין המינים וצמצום מקרים כמו פערי שכר בין המינים רק להזכיר אבל כמה יתרונות הם מעניקים לאחרים תוך שהם נשארים לא ברורים מחוץ לקהילות שלהם.

סקירה כללית: ריקודי בטן משפרים קטעי מפתח הממחישים מעורבות דינמית של דובר-מאזין בין רקדנים (המייצגים את המעוניינים) אך ורק באמצעות שירה, משחק או ריקוד למטרות כמעט אתנוגרפיות. מבחינה היסטורית